Únor 2016

Mým letošním Valentýnem byl Bílý vlk.

14. února 2016 v 23:00 | Straka |  Myšlenky
Letos jsem trávila Valentýn ve společnosti jednoho z nejvíc sexy fiktivních mužů - Geralta z Rivie. Krom hraní Zaklínače trojky (sice jsem byla na Valentýna sama, ale zato alespoň rozjedu Witchera 3 - achievement unlocked) jsem konečně dočetla Sapkowskiho Bouřkovou sezónu - a ačkoliv jsem byla původně skeptická, moc se mi ve finále líbila. Sice jsem se u ní nenasmála tolik, jako u předchozích dílů série, ale chytla mě a rozhodně se mi nezdálo, že by postrádala kouzlo původní ságy (i když na Paní jezera, můj nejoblíbenější díl, samozřejmě neměla:). Nechybělo mi tam nic, co jsem měla ráda u předchozích dílů - cynismus, trpaslíci, sex s čarodějkami, otázky morálky, dějové zvraty a spousta akce. Rozhodně předčila moje očekávání a řekla bych, že ani omylem není nedůstojným "znovuoživením" Sapkowsiho příběhu.

Dneska mě hodně potěšilo zjištění, že se chystá zbrusu nové stolní ("papírové") RPG ze světa Zaklínače - The Witcher Roleplaying Game. Jedno staré existuje, ale vyšlo pouze v polštině, což je hrozná škoda - dostala jsem se k němu a nevypadalo špatně, i když velkou část očividně tvořila reklama na (dost špatný) film :). Připravuje ho CD PROJEKT RED (autoři PC her) a R. TALSORIAN GAMES (společnost, která stojí za systémem Cyberpunk 2020. Má vyjít v polovině roku 2016 a já se moc těším, protože jsem vždycky hrozně ráda hrávala Dračí doupě (a Warhammer a vůbec všechno, s čím náš PJ kdy přišel). Moc teda nevidím, že bych si to někdy reálně zahrála, protože naše dračáková skupina ze z různých osobních a pracovních důvodů rozpadla už před nějakým tím rokem a já se nikdy nedostala k tomu, abych si našla novou - nejsem zrovna dračákový zázrak a vím, že bych si hru s někým cizím neužila, protože bych se před nimi ohledně hry zrovna dvakrát pevně v kramflecích necítila. Ale těším se na příběhy, ilustrace a vůbec obohacení zaklínačského světa, takže až vyjde, určitě si na ni nabrousím zuby. (Minimálně ale doufám, že najdu oběť, která by si se mnou zahrála tu novou zaklínačskou deskovku :))

Čímž se plynule dostávám k další záležitosti, která ke mě tento týden doputovala. Jak jsem zmínila, už dlouho nemám "fyzickou" skupinu na hraní dračáku, ale to neznamená, že bych hry na hrdiny opustila úplně - vždycky jsem měla ráda nejrůznější online dračáky (začínala jsem na Andoru a DarkAge a prošla jsem si nespočet různých dalších her, od chatů po fóra).
Šetří čas (no, dobře, zas tak moc to čas nešetří, ale alespoň se hráč nemusí pravidelně třepat někam do města na sraz dračákoskupiny, na jejíž členy nemá úplně vždycky tu správnou náladu :)) a hlavně má člověk čas si rozmyslet, jak má jeho postava zareagovat, takže se mu už nikdy nestane zásek typu "Moje postava se rozhlédne kolem - dramatická pauza - ehm.. -zásek - kolem... a dokola... a nehýbe se - nádech - a je... nehybný. Hmm, eh. Co jsem to sakra chtěla říct?".

Online dračák ze světa Zaklínače

Teď už jsem dlouho nikde nehrála - kvůli nedostatku času a chuti (co dodat, někdy u nich vydržím každý den x hodin a jindy je nemusím pomalu půl roku vidět :)). Pořád ale ze zájmu sleduji rozcestník československých textových her na Facebooku a tak se ke mě někdy v pátek dostal odkaz na chystaný projekt online textové hry ze světa Zaklínače.
Má jít o herní svět ve formě fóra, kde bude hra probíhat jak ve volné formě, tak řízeně s Pánem Jeskyně (gamemasterem, vypravěčem) a krom roleplaye budou hrát roli také virtuální kostky (na ty jsem dost zvědavá). Podle stylu textů to na mě působí, že hru mají v ruce lidé, kteří už asi s tvorbou podobných her zkušenosti mají, takže jsem ráda, že se zrovna tématu Zaklínače nechytil někdo, kdo by pro hru hodlal vytvořit pár špatně popsaných lokací na blueboard návštěvní knize a blogu.cz (nic proti blogovým RPGčkám, taky jsem tam hrála, ale není to zrovna nejpohodlnější systém :D).
Co jsem zatím pochopila z webu, hra by se měla spouštět někdy za měsíc, dva (? teď si fakt nejsem jistá, kde jsem to tam viděla), takže zatím tam může člověk nechat svůj e-mail a jakmile se fórum spustí, dostane do schránky oznámení. Případně může sledovat webovky, protože autoři tam píší aktualizace a střípky z tvorby.
No, podle Facebooku to vypadá, že se na hru těší docela dost lidí, tak doufám, že nás autoři nezklamou - já se zatím těším, protože v současné záplavě různých RPG her na téma upířích/anime škol se konečně vynořilo něco, co mě po delší době zaujalo. Bože, dej, ať to má v rukách někdo kompetentní, nebo budu fakt zklamaná.


No, a teď ta hlavní otázka - a jaký byl váš Valentýn...? :)

(a vedlejší otázka, která možná spíš měla být hlavní - hrajete Hry na hrdiny v jakékoliv podobě? :D)

Hudební minutka

13. února 2016 v 13:53 | Straka |  Hudba
Co se týče objevů poslední doby, zamilovala jsem si Hoziera. Jenže Take me to church už mám oposlouchané ze všech stran, takže teď u mě první příčku zabírá Angel of small death & the codeine scene. Mimochodem, hrozně mi hlasem připomíná mého dlouhodobého favorita Alexe Clare.Žiju!

10. února 2016 v 18:10 | Straka |  Blog
... jen jsem tak trošku zjistila, že fňukání na netu mi až tak nejde, takže omezím sebereflektivní (sebelítostivé:) články a spíš to naladím na pozitivní vlnu - a občas napíšu něco, co mě ze světa literatury, hudby a internetu zaujalo. Tak.